Xiaomi Mi Repeater 2 Bağlantı Kopma Sorunu Nasıl Çözülür

Xiaomi ekosisteminin bir parçası olan “ Mi Repeater 2 “ internet sinyal menzilini arttırarak daha iyi bir internet kullanım deneyimi yaşatıyor. Bu yazımda Mi Repeater 2’ nin problemi olduğu internet kopma hatasını ve çözümünü sizlere anlatacağım.

Bağlantı Kopma Sorunu Nedir ?

Benim gibi bu cihazı kullandıysanız illaki bu sorunu yaşamışsınızdır. Cihazın oluşturduğu ağa bağlı telefon, tablet vb. cihazlar bir süre sonra ağdan kopuyor ve tekrar bağlanması gerekiyor bu da interneti kullanırken olumsuz bir etki oluşturuyor. Bazı kişiler buna kronik cihaz sorunu dese de az sonra anlatacağım yöntem ile kolaylıkla sorun ortadan kalkıyor.

Sorunu Nasıl Çözeriz ?

Üstte dediğim gibi sorunu çözmek oldukça basit. Öncelikle kullandığınız modemin admin paneline girmeniz lazım. Panele girdikten sonra sırasıyla aşağıdaki seçeneklere basın ;

  • Ağ Ayarları
  • Ev Ağı
  • DHCP Sunucu Kiralama Süresi
DHCP Sunucu Kiralama Süresi

Burada ilk göreceğiniz şey DHCP sunucu kiralama süresinin yarım saat veya bir saat olması. Buradaki süreyi modeminiz destekliyorsa 365 gün desteklemiyorsa 30 gün yapmanız gerekiyor. Yaptığınız değişiklikler sonrası altta bulunan uygula tuşuna basıp sayfadan çıkıp, modemi yeniden başlatarak bağlantı kopma sorununu gidermiş olduk.