Yerli Arabanın İsmi Belli Oldu

Tüm Türkiyeyi çok fazla heyecanlandıran yerli araba projesi ayrıntılanmaya devam ediyor. Fabrikanın açılış günü vb. şeyler ile tekrar gündeme gelen yerli otomobil büyük ihtimalle yeni ismine kavuştu.

İsmi Halk Belirledi

İsmi konusunda büyük tartışmalara ev sahipliği yapan yerli otomobil için birçok internet sitesi anket yaptı. TOGG’ un resmi anket sonuçlarında ise katılımcıların %73′ ü TOGG ismini beğendiği ve kalmasını uygun bulduğunu gösterdi. TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş herhangi bir değişiklik olmazsa yerli otomobillerin adı TOGG olarak devam edecek dedi.

TOGG Bazı Ülkelerde Tescillendi

Habercilerin sorularını cevaplayan TOGG Ceo’ su Gürcan Karakaş Yerli otomobilin yani TOGG’un Japonya, Rusya, Azerbaycan, Çin, Güney Kore, ABD, Kanada ve Avrupa Birliği’nde tescillendiğini belirtti. Yani diğer ülkeler de yerli arabamızı TOGG ismiyle tanımış olacak. Tescil edilen ülkelerin ise zamanla artacağının altı çizildi. Sizce TOGG ismi yerli otomobilimize uygun mu uygun değilse sizce ismi ne olmalıydı ? Yorum kısmından bizimle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.