YouTube Arka Planda Nasıl Kullanılır?(Android, IOS)

https://www.google.com/search?q=youtube&safe=strict&rlz=1C1CHBD_trTR918TR918&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiug4mMupbtAhUllosKHd14D50Q_AUoBHoECB0QBg&biw=1360&bih=657#imgrc=rTmhTV_p1VaHyM

Bilindiği üzere YouTube, ülkemizde ve dünyada sevilerek kullanılan bir program. Kolay kullanılışı, ücretsiz oluşu ve kolay erişimi sayesinde video izlemek, müzik dinlemek, bilinmeyen şeyleri öğrenmek için pratik bir yol. Bu yararlı uygulamayı bazen arka planda çalıştırmak istediğimiz de oluyor. Örneğin oyun oynarken müzik dinlemek gibi. Şimdi sizlerle bu konuya göz atalım.

youtube-arka-planda-uygulama-calistirma
resim:youtube.com

Android Telefonlarda Youtube’u Arka Planda Çalıştırmak

YouTube’u Android telefonunuzda arka planda çalıştırmak için YouTube‘un web sayfasını açın. Ardından sağ üstte bulunan üç noktaya basın ve “Masaüstü sitesi olarak aç” seçeneğine tıklayın. Sonra oynatıcıyı açın ve yukarı kaydırın. Oynatıcı, bunu yaptıktan sonra kapanacaktır. Kapandıktan sonra görev çubuğundan tekrar açın. Android telefonlarda adımlar bu şekilde.

youtube-ios-android-arka plan-nasil-calistirilir
resim : mobiluygulama.com

IOS Cihazlarda Youtube’u Arka Planda Çalıştırmak

Apple cihazlarda Youtube’u arka planda çalıştırmak için tarayıcınızda sol üstte bulunan aa işaretine basın ve ”masaüstü sitesi olarak aç” seçeneğine basın. Geriye kalan işlemler aynı Android cihazlarda olduğu gibidir. Bu adımları uyguladıktan sonra Youtube arka planda çalışmaya devam edecektir.